لوله موئی

لوله موئی

لوله موئی دارای قطر داخلی بسیار کوچک هستند. این لوله ها معمولا با دقت ابعادی بالایی تولید می شوند. این لوله ها در صنایع یخچال سازی و کولر گازی مصرف گسترده ای دارند. نکته ای که در لوله موئی وجود دارد طول و قطر آن است که این طول و قطر می تواند در سرمایی که ایجاد می شود بسیار تاثیر گذار باشد. قطر نازک آن سبب می شود جریان هوا نرم تر و یکنواخت تر شود.

ویژگی های لوله موئی

لوله موئی متشکل از مس خالص که با فسفر اکسید زدایی شده است به طوری که مقدار فسفر باقیمانده باقی مانده تأثیری در ترکیبات این لوله نگذارد. هدایت حرارتی خوب دارد. یکنواختی ضخامت و قطر داخلی محصول میزان صافی سطح و تمیزی سطح داخلی لوله میزان نرمی و سختی لوله نوع و شکل دانه بندی مولکولی از جمله خواص مهم لوله موئی می باشد.

انتخاب بهینه لوله موئی

۱- قطر و طول انتخابی لوله موئی باید متناسب با ظرفیت تبرید و اختلاف فشار سیستم باشد .
۲- لوله های موئی در محل روی سیستم تبرید نصب می شوند و قابل تنظیم نیستند . در صورت تعویض شرایط محل را رعایت کنید.

مزایای لوله موئی و اندازه و قیمت آن

لوله موئی علاوه بر ساختمان ساده و قیمت ارزان، هزینه سیستم تبرید و تولید را پایین می آورد. پیچیدن ( لحیم کردن ) طول معینی از لوله موئی به لوله مکش برا ی ایجاد مبدل حرارتی بین این دو لوله بوده و عمل مادون سرد شدن مایع و سوپرهیت شدن بخار خروجی از اوپراتور را ایجاد می نماید . لوله های موئی در نوع شاخه و کویل و با قطر خارجی ۰٫۷۵ تا ۰٫۱۱۸ اینچ و طول های مختلف قابل عرضه می باشد.

پس از کیفیت، شاید قیمت مهمترین شاخص در فرآیند انتخاب محصول توسط مشتری است. گروه بازرگانی مکاکو خود را مکلف به ارئه  محصول با کیفیت با مناسب ترین قیمت دانسته و قیمت محصولات خود را تضمین می نماید.

کاربرد لوله موئی

لوله موئی ساده ترین وسیله برای کنترل جریان مبرد است و شامل طول معینی از لوله ای به قطر خیلی کم می باشد که مابین کندانسور و اواپراتور  قرار می گیرید . لوله موئی بعلت مقاومت اصطکاکی زیاد و قطر کم و همچنین پدیده خفگی ناشی از تبخیر تدریجی مایع مبرد در لوله به دلیل کاهش فشار به کمتر از فشار اشباع ، در مقابل جریان مبرد مایع از کندانسور به اواپراتور مقاومت می نماید و با کنترل دبی مبرد عبوری ، اختلاف فشار بین آن دو را در حد لازم نگه می دارد مقاومت لوله موئی با طول و قطر معین ، در جریان مبرد ثابت است و دبی عبوری از آن با اختلاف فشار در طرفین لوله که همان اختلاف فشار تبخیر و تقطیر سیستم تبرید می باشد ، متناسب است و ظرفیت جریان در لوله موئی برابر ظرفیت پمپاژ می باشد .

شرکت بازرگانی مس آلیاژ خاور میانه با نام تجاری گروه بازرگانی مکاکو با هدف عرضه محصولات اولیه مسی و آلیاژهای مس مرغوب و با کیفیت و با پایین‌ترین قیمت و قابلیت دسترسی در کوتاهترین زمان به صنعتگران گرامی مفتخر است در خدمت تولیدکنندگان محترم باشد. هدف اصلی گروه بازرگانی مکاکو خدمت به صنعتگرانی است که با دغدغه کمک به اعتلا و ارتقای اقتصاد کشور عزیزمان پا در عرصه تولید گذاشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *