لوله موئی

لوله موئی

لوله موئی

لوله های موئی دارای قطر داخلی بسیار کوچک هستند. این لوله ها معمولا با دقت ابعادی بالایی تولید می شوند. این لوله ها در صنایع یخچال سازی و کولر گازی مصرف گسترده ای دارند. نکته ای که در لوله های مویی وجود دارد طول و قطر آن است که این طول و قطر می تواند در سرمایی که ایجاد می شود بسیار تاثیر گذار باشد. قطر نازک لوله های موئی سبب می شود جریان هوا نرم تر و یکنواخت تر شود.

 

انتخاب بهینه لوله موئی

۱- قطر و طول انتخابی لوله مویی باید متناسب با ظرفیت تبرید و اختلاف فشار سیستم باشد .
۲- لوله های مویی در محل روی سیستم تبرید نصب می شوند و قابل تنظیم نیستند . در صورت تعویض شرایط محل را رعایت کنید.

خواص فیزیکی لوله موئی

یکنواختی ضخامت و قطر داخلی محصول میزان صافی سطح و تمیزی سطح داخلی لوله میزان نرمی و سختی لوله نوع و شکل دانه بندی مولکولی از جمله خواص مهم لوله موئی می باشد.

ویژگی های لوله موئی

لوله موئی متشکل از مس خالص که با فسفر اکسید زدایی شده است به طوری که مقدار فسفر باقیمانده باقی مانده تأثیری در ترکیبات این لوله نگذارد. هدایت حرارتی خوب دارد.

مزایای لوله موئی

لوله های مویی علاوه بر ساختمان ساده و قیمت ارزان ، هزینه سیستم تبرید و تولید را پایین می آورند. پیچیدن ( لحیم کردن ) طول معینی از لوله مویی به لوله مکش برا ی ایجاد مبدل حرارتی بین این دو لوله بوده و عمل مادون سرد شدن مایع و سوپرهیت شدن بخار خروجی از اوپراتور را ایجاد می نماید .

اندازه لوله موئی

لوله های موئی در نوع شاخه و کویل و با قطر خارجی ۰٫۷۵ تا ۰٫۱۱۸ اینچ و طول های مختلف قابل عرضه می باشد.

بهترین قیمت

پس از کیفیت، شاید قیمت مهمترین شاخص در فرآیند انتخاب محصول توسط مشتری است. گروه بازرگانی مکاکو خود را مکلف به ارئه  محصول با کیفیت با مناسب ترین قیمت دانسته و قیمت محصولات خود را تضمین می نماید.

کاربرد لوله های موئی مسی

لوله مویی ساده ترین وسیله برای کنترل جریان مبرد است و شامل طول معینی از لوله ای به قطر خیلی کم می باشد که مابین کندانسور و اواپراتور  قرار می گیرید . لوله مویی بعلت مقاومت اصطکاکی زیاد و قطر کم و همچنین پدیده خفگی ناشی از تبخیر تدریجی مایع مبرد در لوله به دلیل کاهش فشار به کمتر از فشار اشباع ، در مقابل جریان مبرد مایع از کندانسور به اواپراتور مقاومت می نماید و با کنترل دبی مبرد عبوری ، اختلاف فشار بین آن دو را در حد لازم نگه می دارد مقاومت لوله مویی با طول و قطر معین ، در جریان مبرد ثابت است و دبی عبوری از آن با اختلاف فشار در طرفین لوله که همان اختلاف فشار تبخیر و تقطیر سیستم تبرید می باشد ، متناسب است و ظرفیت جریان در لوله مویی برابر ظرفیت پمپاژ می باشد .

شرکت بازرگانی مس آلیاژ خاور میانه با نام تجاری گروه بازرگانی مکاکو با هدف عرضه محصولات اولیه مسی و آلیاژهای مس مرغوب و با کیفیت و با پایین‌ترین قیمت و قابلیت دسترسی در کوتاهترین زمان به صنعتگران گرامی مفتخر است در خدمت تولیدکنندگان محترم باشد. هدف اصلی گروه بازرگانی مکاکو خدمت به صنعتگرانی است که با دغدغه کمک به اعتلا و ارتقای اقتصاد کشور عزیزمان پا در عرصه تولید گذاشته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *